UEFA Şampiyonlar Ligi grup sıralamaları ve sonuçları: Güncellenen tablolar ve maç programı

2021-2022 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması resmi olarak devam ediyor ve yürüyüş 28 Mayıs 2022’de Rusya’nın St. Petersburg kentinde yapılacak final için başlıyor.

32 takım grup aşamasından sağ çıkacak. Her grupta (A’dan H’ye) ilk iki takım Şubat’ta Son 16’ya yükselecek. Üçüncü olan takımlar bir teselli ödülü alırlar: Avrupa Ligi grup ikincisi ile karşılaşacakları Avrupa Ligi eleme aşamasına geçiş.

Uluslararası futbola aşina iseniz, grubun nasıl olduğunu bilirsiniz. etap çalışmaları: Her takım evinde ve deplasmanda diğer üç takımla toplam altı grup maçında karşı karşıya gelir.

İki veya daha fazla takım eşit puandaysa, ilk eşitlik bozmalar şunlardır: (1) berabere biten takımlar arasındaki maçlarda puanlar, (2) berabere kalan takımlar arasındaki maçlarda averaj ve (3) berabere kalan takımlar arasındaki maçlarda atılan goller.

Aşağıdaki grup sıralaması ve programı turnuva boyunca güncellenecektir:

PTS=Puanlar, GP=Oyunlar, W=Galibiyetler, L=Mağlubiyetler, D=Beraberlik, GF=Hedefler (atıldı), GA=Aleyhte Goller (yedi), GD=Gol Farkı (atılan ve yenilen goller arasında)

A Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD Manchester City 0 0 0 0 0 0 0 0 Paris Saint-Germain 0 0 0 0 0 0 0 0 RB Leipzig 0 0 0 0 0 0 0 0 Club Brugge 0 0 0 0 0 0 0 0

A Grubu programı< /h3>

Tarih Eşleşme Saat (ET) TV kanalları Akış 15 Eylül Çar Club Brugge – PSG 15:00 Univision, TUDN fuboTV, Paramount+ Çar, 15 Eylül Man City – RB Leipzig 15.00 TUDNxtra fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül PSG – Man City 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül RB Leipzig vs. Club Brugge 15:00 fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Club Brugge vs. Man City 12:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim PSG – RB Leipzig 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, Kasım.

Club Brugge 16:00 fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım RB Leipzig – PSG 16:00 fuboTV, Paramount+ Çar, 24 Kasım Club Brugge – RB Leipzig 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 24 Kasım Man City – PSG 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık PSG vs. Club Brugge 12:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık RB Leipzig vs. Man City 12:45 fuboTV, Paramount+

B Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD Atletico Madrid 0 0 0 0 0 0 0 0 Liverpool 0 0 0 0 0 0 0 0 FC Porto 0 0 0 0 0 0 0 0 AC Milan 0 0 0 0 0 0 0 0

B Grubu programı

Tarih Maç TV kanalları Akış 15 Eylül Çar Atletico Madrid – Porto 15:00 TUDNxtra fuboTV, Paramount+ Çar, 15 Eylül Liverpool – AC Milan 3 p.m. TUDNxtra fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül Porto – Liverpool 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül AC Milan – Atletico Madrid 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Porto – AC Milan 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Atletico Madrid – Liverpool 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım AC Milan – Porto 13:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım Liverpool – Atletico Madrid 16:00

24 Atletico Madrid – AC Milan 3 pm fuboTV, Paramount+ Çar, 24 Kasım Liverpool – Porto 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık AC Milan vs. Liverpool 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık Porto – Atletico Madrid 15.00 fuboTV, Paramount+

C Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD Borussia Dortmund 0 0 0 0 0 0 0 Ajax 0 0 0 0 0 0 0 0 Beşiktaş JK 0 0 0 0 0 0 0 0 Sporting CP 0 0 0 0 0 0 0 0

C Grubu programı

Tarih Maç TV kanalları Akış 15 Eylül Çar Beşiktaş vs. B. Dortmund 12:45 UniMas, TUDN fuboTV, Paramount+ Çar, 15 Eylül Sporting CP vs. Ajax 3 p.m. TUDNxtra fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül Ajax vs. Beşiktaş 12:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül B. Dortmund – Sporting CP 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Beşiktaş vs. Sporting CP 12:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Ajax – B. Dortmund 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım Sporting CP vs. Beşiktaş 4 p.m. fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım B. Dortmund – Ajax 16:00 fuboTV, Paramount+ Çar, 24 Kasım Beşiktaş – Ajax 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, Kasım.

B. Dortmund 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık B. Dortmund – Beşiktaş 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık Ajax vs. Sporting CP 3 p.m. fuboTV, Paramount+

D Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD Real Madrid 0 0 0 0 0 0 0 0 Shakhtar Donetsk 0 0 0 0 0 0 0 0 Inter Milan 0 0 0 0 0 0 0 0 FC Şerif Tiraspol 0 0 0 0 0 0 0 0

D Grubu programı

Tarih Maç Zaman (ET) TV kanalları Akış 15 Eylül Çar FC Sheriff vs Shakhtar 12:45 Galavision fuboTV, Paramount+ Çar, 15 Eylül Inter Milan – Real Madrid 3 p.m. Galavision fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül Shakhtar – Inter Milan 12:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 28 Eylül Real Madrid – FC Sheriff 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Inter Milan – FC Sheriff 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 19 Ekim Shakhtar – Real Madrid 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım Real Madrid – Shakhtar 13:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 3 Kasım FC Sheriff vs. Inter Milan 16:00 fuboTV, Paramount+ Çar, 24 Kasım Inter Milan – Shakhtar 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 24 Kasım FC Sheriff vs. Real Madrid 3 p.m.

7 Real Madrid – Inter Milan 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 7 Aralık Shakhtar vs. FC Sheriff 3 p.m. fuboTV, Paramount+

E Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD 1. Bayern Münih 3 1 1 0 0 3 0 +3 2. Dinamo Kiev 1 1 0 0 1 0 0 0 3. Benfica 1 1 0 0 1 0 0 0 4. FC Barcelona 0 1 0 1 0 0 3 -3

E Grubu programı

Tarih Maç Saat (ET) TV kanalları Yayın Sal, 14 Eylül Dinamo Kiev 0, Benfica 0   Öne Çıkanlar   Salı, 14 Eylül Barselona 0, Bayern 3   Öne Çıkanlar   29 Eylül Çar Bayern – Dinamo Kiev 15:00 fuboTV, Paramount+ Çar, 29 Eylül Benfica – Barselona 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim Barcelona – Dinamo Kiev 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim Benfica – Bayern 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Dinamo Kiev – Barselona 16:00 fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Bayern – Benfica 16:00 fuboTV, Paramount+ Salı, 23 Kasım Dinamo Kiev – Bayern 12:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 23 Kasım Barselona vs.

fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık Benfica – Dinamo Kiev 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık Bayern – Barcelona 3 p.m. fuboTV, Paramount+

F Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD 1. BSC Young Boys 3 1 1 0 0 2 1 +1 2. Atalanta 1 1 0 0 1 2 2 0 3. Villarreal 1 1 0 0 1 2 2 0 4. Manchester United 0 1 0 1 0 1 2 -1

F Grubu programı

Tarih Maç Saat (ET) TV kanalları Yayın Sal, 14 Eylül Young Boys 2, Man United 1   Öne Çıkanlar   Salı, 14 Eylül Villarreal 2, Atalanta 2   Öne Çıkanlar   29 Eylül Çar Atalanta vs. Young Boys 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 29 Eylül Manchester United – Villarreal 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim Young Boys vs. Villarreal 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim Man United – Atalanta 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Villarreal vs. Young Boys 16:00 fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Atalanta vs. Man United 16:00 fuboTV, Paramount+ Salı, 23 Kasım Villarreal vs. Man United 12:45

23 Young Boys – Atalanta 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık Man United vs. Young Boys 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık Atalanta – Villarreal 3 p.m. fuboTV, Paramount+

G Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD 1. RB Salzburg 1 1 0 0 1 1 1 0 2. Sevilla < güçlü>1 1 0 0 1 1 1 0 3. LOSC Lille 1 1 0 0 1 0 0 0 4. VfL Wolfsburg 1 1 0 0 1 0 0 0

G Grubu programı

Tarih Maç Saat (ET) TV kanallar Akış Sal, 14 Eylül Sevilla 1, RB Salzburg 1   Öne Çıkanlar   Salı, 14 Eylül LOSC Lille 0 , VfL Wolfsburg 0   Öne Çıkanlar   29 Eylül Çar VfL Wolfsburg – Sevilla 15:00 fuboTV, Paramount+ Çar, 29 Eylül RB Salzburg – LOSC Lille 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim RB Salzburg vs. VfL Wolfsburg 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim LOSC Lille – Sevilla 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım VfL Wolfsburg – RB Salzburg 13:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Sevilla – LOSC Lille 16:00 fuboTV, Paramount+ Salı, Kasım.

RB Salzburg 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 23 Kasım Sevilla – VfL Wolfsburg 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık RB Salzburg – Sevilla 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık VfL Wolfsburg – LOSC Lille 3 p.m. fuboTV, Paramount+

H Grubu puan durumu

Takım PTS GP WLD GF GA GD 1. Juventus 3 1 1 0 0 3 0 +3 2. Chelsea < güçlü>3 1 1 0 0 1 0 +1 3. FC Zenit 0 1 0 1 0 0 1 -1 4. Malmö FF 0 1 0 1 0 0 3 -3

H Grubu programı

Tarih Maç Saat (ET) < Strong>TV kanalları Yayın Sal, 14 Eylül Malmo FF 0, Juventus 3   Öne Çıkanlar   Salı, 14 Eylül Chelsea 1, FC Zenit 0   Öne Çıkanlar   29 Eylül Çar FC Zenit – Malmo FF 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 29 Eylül Juventus – Chelsea 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim Chelsea – Malmo FF 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Çar, 20 Ekim FC Zenit vs. Juventus 3 p.m. fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Malmo FF – Chelsea 13:45 fuboTV, Paramount+ Salı, 2 Kasım Juventus – FC Zenit 16:00 fuboTV, Paramount+ Salı, Kasım.

FC Zenit 15.00 fuboTV, Paramount+ Salı, 23 Kasım Chelsea – Juventus 15.00 fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık Juventus – Malmo FF 12:45 fuboTV, Paramount+ Çar, 8 Aralık FC Zenit vs Chelsea 12:45 fuboTV, Paramount+

Son 16

Tarih Maç Saat (ET) TV kanalları Yayın Salı, 15 Şubat 16 Rd1 #1 – Ay 13:00 Paramount+ Salı, 15 Şubat 16 Rd16 #2 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Çar, 16 Şubat Kd16 #3 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Çar, 16 Şubat Kd16 #4 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Salı, 22 Şubat 16 Rd16 #5 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Salı, 22 Şubat 16 Rd16 #6 – Bacak 1 3 p.m. Paramount+ Çar, 23 Şubat Kd16 #7 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Çar, 23 Şubat Kd16 #8 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Salı, 8 Mart Rd16 #1 – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Salı, 8 Mart Rd16 #2 – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Çar, 9 Mart Kd16 #3 – 2. Ayak 3 p.m. Paramount+ Çar, 9 Mart Kd16 #4 – 2. Ayak 3 p.m. Paramount+ Salı, 15 Mart Rd16 #5 – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Salı, 15 Mart Rd16 #6 – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Çar, 16 Mart Kd16 #7 – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Çar, 16 Mart Kd16 #8 – 2. Ayak 3 p.m. Paramount+

Çeyrek Finaller

Tarih Maç Saat (ET) TV kanalları güçlü> Yayın 5 Nisan Salı 1. Çeyrek Final – 13. Ayak

Paramount+ Çar, 6 Nisan Çeyrek Final #3 – Ayak 1 3 p.m. Paramount+ Çar, 6 Nisan Çeyrek Final #4 – Bacak 1 3 p.m. Paramount+ Salı, 12 Nisan Çeyrek Final #1 – 2. Ayak 3 pm Paramount+ Salı, 12 Nisan 2. Çeyrek – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Çar, 13 Nisan Çeyrek Final #3 – 2. Ayak 3 p.m. Paramount+ Çar, 13 Nisan Çeyrek Final #4 – 2. Ayak 3 p.m. Paramount+

Yarı Finaller

Tarih Maç Saat (ET) TV kanalları güçlü> Yayın 26 Nisan Salı 1. Yarı Final – 13. Ayak Paramount+ Çar, 27 Nisan 2. Yarı Final – 1. Ayak 3 p.m. Paramount+ Salı, 3 Mayıs 1. Yarı Final – 2. Ayak 3 pm. Paramount+ Çar, 4 Mayıs 2. Yarı Final – 2. Ayak 3 p.m. Paramount+

Şampiyonlar Ligi Finali

Tarih Maç Saat TV kanalları Yayın 28 Mayıs Cmt Yarı Final kazananları 15.00 CBS, Univision fuboTV, Paramount+, TUDN.tv

Şampiyonlar Ligi Grup Aşaması Tiebreakerleri

UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması eşitlik bozma maçlarının tam listesi aşağıdadır: 

grupta elde edilen puanlar söz konusu takımlar arasında oynanan maçlar üstün gol grup maçlarından farkı takımlar arasında oynanan takımlar arasında oynanan goller söz konusu takımlar arasında oynanan grup maçlarında atılan goller tüm grup maçlarında üstün gol farkı tüm grup maçlarında atılan goller tüm grup maçlarında atılan goller tüm grup maçlarında galibiyetler tüm gruplarda galibiyetler disiplin puanları toplamı sadece sarı ve kırmızı kartlara dayalı olarak eşleşirUEFA kulüp katsayısı

Titrepo kurallarında bir değişiklik: Puan ve eşitlik bozmalarda kilitlenmiş üç veya daha fazla takım varsa.

1-3, 4-10. sıraya geçmeden önce hala berabere kalan tüm takımlara yeniden uygulanır..